Sandarus sienų šiltinimas

Kodėl reikia šiltinti sienas?

Per nesandarumus sienose šiltas oras pasišalina iš patalpų, be to, dėl mažos šiluminės varžos atitvarinės konstrukcijos šilumą atiduoda šaltam išorės orui arba išorinėms konstrukcijoms.

Kaip šiltinamos sienos iš vidaus?

Ant sienų įrengus karkasą (karkaso elementų storis turi būti ne mažesnis už norimo užpurkšti termovatos sluoksnio storį), lygiu sluoksniu užpurškiama termovata. Pagal karkaso išorę nupjaunamas termovatos perteklius, o prie karkaso iš karto galima tvirtinti sienų apdailos medžiagas, atitinkančias sąlygas, nurodytas atitikties deklaracijoje.

Kaip šiltinamos sienos iš išorės?

Sienas iš išorės rekomenduojame šiltinti tada, kai sienose nėra tuščių oro tarpų, nes juose esantis oras sušilęs kyla į viršų ir per įvairius nesandarumus viršutinėje sienų dalyje išneša didžiąją dalį šilumos.

Ant sienos įrengus karkasą apdailos medžiagoms tvirtinti (karkaso elementų storis turi atitikti norimo užpurkšti termovatos sluoksnio storį arba būti storesnis už jį), lygiu sluoksniu užpurškiama termovata, o pagal karkaso išorę nupjaunamas termovatos perteklius. Tada prie karkaso tvirtinama apdailos medžiagos, atitinkančios sąlygas, nurodytas atitikties deklaracijoje. Termovatos paviršius negali būti tinkuojamas.

Svarbu! Laikančias sienas iš vidaus rekomenduojame šiltinti ne storesniu, nei 5 cm storio termovatos sluoksniu ir tik tuo atveju, kai nėra galimybės šiltinti iš išorės.

Išorės sienas rekomenduojama šiltinti maksimaliai efektyviu – 10 cm storio termovatos sluoksniu (pasirinkdamas šiltinimo medžiagos sluoksnio storį, užsakovas turi įvertinti statybos techninio reglamento reikalavimus).