Sandarus lubų šiltinimas

Kodėl reikia šiltinti lubas?

Nesandariose patalpose konvekcijos būdu šilumą perneša judantis oras. Šiltas oras kyla į viršų, ir, radęs nesandarių vietų lubose, per jas išeina į lauką. Poliuretano putos sustabdo šilto oro nutekėjimą per apšiltintą konstrukciją ir išlaiko šią savybę net deformuojantis pastatui.

Kaip šiltinamos lubos iš apačios?

Ant lubų įrengus karkasą, lygiu sluoksniu užpurškiamos poliuretano putos, o prie karkaso iš karto galima tvirtinti lubų apdailos medžiagas (gipso kartoną ar kt.).

Kaip šiltinamos lubos iš viršaus?

Įrengimo metu šiltinamos tik medinės perdangos. Prie balkių iš apačios pritvirtinama lubų apdailos medžiaga (gipso kartono plokštės ar kita), ant jos iš kitos pusės (iš viršaus) užpurškiamas norimas putų poliuretano sluoksnis ir iš viršaus ant balkių įrengiama viršutinio aukšto grindų danga.

Gali būti šiltinamos gelžbetoninės ir kitų tipų perdangos. Ant perdangos sudedami gulekšniai, tarp jų užpurškiamas norimo storio poliuretano putų sluoksnis ir iš viršaus įrengiama grindų danga.

Jei šiltinamose patalpose nereikalinga apdaila, poliuretano putas galima palikti neuždengtas. Tokiu atveju būtina atkreipti dėmesį į atvirų poliuretano putų degumo klasę ir Jūsų patalpų priešgaisrinius reikalavimus. Poliuretano putos turi būti apsaugotos nuo ilgalaikio tiesioginių saulės spindulių ir atmosferinių kritulių poveikio.